mpGabinet – Twój sposób na Elektroniczną Dokumentację Medyczną

Wraz z nadejściem roku 2019 prowadzenie Elektronicznej Dokumentacji Medycznej stanie się obowiązkowe. Jeśli wciąż nie masz oprogramowania medycznego, najwyższy czas znaleźć odpowiednie narzędzie. To też dobra okazja do przyjrzenia się rozwiązaniu, z którego korzystasz do tej pory. Czy to przyjazna w użytkowaniu aplikacja? Czy jest intuicyjna? Wciąż rozwijana? Jakie ma funkcje i czy spełnia wszystkie Twoje wymagania? A może używasz jej z przyzwyczajenia, chociaż nie jest idealna?

Branża medyczna jest niezwykle wymagająca. Dobry program dla niej przeznaczony powinien być czymś więcej niż elektronicznym kalendarzem wizyt z oknem opisu objawów i diagnozy pacjenta. Na co zwrócić uwagę przy wyborze oprogramowania do prowadzenia prywatnego gabinetu lub przychodni?

Po pierwsze – rodzaj bazy danych. Większość dostępnych na rynku rozwiązań wymusza na użytkownikach przechowywanie wrażliwych danych pacjentów w chmurze. Jeśli nie jest to zgodne z przyjętym w Twojej placówce standardem ochrony danych, nie musisz się na to godzić. Poszukaj rozwiązania z możliwością zapisu danych w lokalnej, szyfrowanej bazie na Twoim komputerze.

Po drugie – wygoda. Spotkałam się z lekarzami, którzy w swoich placówkach korzystają z dwóch programów – medycznego i sprzedażowego. Pierwszy służy im do prowadzenia dokumentacji medycznej w formie elektronicznej, drugi – do wstawiania paragonów i faktur. Warto znaleźć jedno rozwiązanie, które połączy w sobie funkcje oferowane przez oprogramowanie medyczne i sprzedażowe. To wówczas kontakt z jedną firmą i obsługa jednej aplikacji.

Wsparcie – to kolejna istotna kwestia. Warto dobrze przemyśleć wybór dostawcy oprogramowania. Współpraca z nim nie kończy się w momencie zainstalowania produktu na swoim komputerze. Idealnie, jeśli firma świadczy wsparcie techniczne podczas użytkowania ich rozwiązań i zapewnia bezpłatny dostęp do aktualizacji.

Moduł medyczny powinien być jak najbardziej funkcjonalny, ale jednocześnie prosty w obsłudze. Rejestracja i opis wizyty muszą być intuicyjne i łatwe. Tak, aby zajmowały Ci niewiele czasu, a jednocześnie pozwalały zawrzeć wszystkie istotne informacje. Wbudowana baza leków, baza ICD-9, ICD-10 znacznie przyśpieszą Twoją pracę.

Pamiętaj, że to oprogramowanie jest dla Ciebie, a nie odwrotnie. Prywatnie używasz Maka, ale w gabinecie lub przychodni pracujesz na Windowsie, bo wydaje Ci się, że nie znajdziesz oprogramowania do prowadzenia EDM i drukowania dokumentów fiskalnych, recept i skierowań na macOS? Koniec z tym. Wystarczy wybrać odpowiedni program.

Idealne oprogramowanie powinno móc nadać Twojej działalności nowoczesny charakter poprzez wysyłanie pacjentom powiadomień sms lub e-mail. Ważne, abyś mógł w nim organizować swoją pracę, poprzez planowanie zadań, ustawianie przypomnień w programie, zsynchronizowanie kalendarza z aplikacji z Twoim kalendarzem Google lub Microsoft Live. Istotne, abyś mógł przygotowywać unikatowe dokumenty według własnego szablonu wydruku, ze swoim logo lub znakiem wodnym.

Oprogramowanie, które zawiera wszystkie opisane wyżej funkcje, to mpGabinet. Dodatkowo ta aplikacja pozwala wprowadzać dowolnie wielu użytkowników i prowadzić dowolnie wiele placówek już na jednej licencji. Do końca roku masz jeszcze trochę czasu – wykorzystaj go produktywnie i testuj za darmo mpGabinet przez 30 dni. W czasie testów możesz używać go także komercyjnie i korzystać z naszej pomocy technicznej.

  • Paulina Chmielewska
  • 19/07/2018
Szanowny Użytkowniku :-)
W związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (znanym też jako „RODO”) chcielibyśmy Cię poinformować,
w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe pozostawiane przez Ciebie podczas korzystania z serwisu BinSoft.
Zamykając ten komunikat, poprzez kliknięcie przycisku Akceptuję, wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, jak również na przyjmowanie na swoim urządzeniu tzw. plików cookies,
zarówno przez nas, tj. BinSoft Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą w Szczytnie, jak i przez naszych Zaufanych Partnerów - w celach marketingowych, włączając w to analizowanie i profilowanie.
Dokładne informacje na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności. Zachęcamy, zapoznaj się znią!

Akceptuję Nie akceptuję