Z mpFirma jeszcze bezpieczniej!

Największy koszmar przedsiębiorców? Utrata firmowych danych. Możesz śmiać się z ludzi zaklejających kamerkę laptopa plastrem na odciski w obawie przed niechcianymi podglądaczami, ale myślałeś kiedyś, co by się stało, gdyby dane Twojej firmy stały się łupem hakera? Gdybyś nagle stracił całą bazę danych, a ktoś za jej oddanie żądałby niebotycznej sumy?

Bezpieczna baza danych

Na szczęście programiści BinSoft wiedzą, jak ważne dla Ciebie i innych użytkowników mpFirma jest, aby firmowe dane były bezpieczne. W zależności od wybranej przez Ciebie bazy danych, musisz pamiętać o kilku ważnych aspektach.

Lokalna baza danych

Prywatność i trwałe usuwanie danych

Jeśli pracujesz w lokalnej bazie danych, dane firmowe są przechowywane tylko i wyłącznie na dysku Twojego komputera. Z odstępstwem od tej reguły mielibyśmy do czynienia, jeśli przechowywałbyś kopie bezpieczeństwa na nośnikach zewnętrznych. Ma to duże znaczenie nie tylko w kontekście nieuprawnionego do dostępu do Twoich danych, lecz także w przypadku konieczności ich usunięcia. Wystarczy skasować bazę ze swojego sprzętu (i ewentualne jej kopie) i już mamy pewność, że dane zostały usunięte.

Kopie bezpieczeństwa

Kopie bezpieczeństwa wykonujesz i przechowujesz także tylko Ty. Tym samym jesteś jedyną osobą, która ma do nich dostęp.

Szyfrowany dostęp

Tworząc lokalną bazę danych, możesz ją zabezpieczyć hasłem. Hasło bazy danych jest dodatkowym (obok hasła użytkownika) zabezpieczeniem przed zalogowaniem się do bazy.

Baza danych w chmurze bsxCloud

Jeśli firmowe dane przechowujesz w chmurze bsxCloud, nie tylko cieszysz się niezagrożonym dostępem do bazy danych z każdego komputera z dostępem do Internetu, lecz także korzystasz (świadomie lub nie) z wielu zabezpieczeń.

Szyfrowane połączenie

Szyfrowane połączenie daje Ci komfort pracy nawet, jeśli łączysz się do bazy z miejsc publicznych, np. hotelu czy kawiarni.

Szyfrowanie załączników

Możesz włączyć funkcję szyfrowania załączników, wówczas każdy plik przesyłany do chmury będzie dodatkowo zabezpieczony algorytmem AES256, a klucz szyfrowania przechowywany tylko i wyłącznie na Twoim komputerze. Co to oznacza w praktyce? Otóż nawet w przypadku nieautoryzowanego dostępu do Twoich plików, nadal pozostaną one bezpieczne.

Kopie bezpieczeństwa

Oprogramowanie ma funkcję wykonywania kopii bazy danych na komputerze użytkownika w tle – nie blokując przy tym pracy. Co ważne, kopie mogą być szyfrowane. Dodatkowo kopie bezpieczeństwa tworzy także dostawca usługi bsxCloud.

Program Antywirusowy

Bezpieczeństwo Twoich firmowych danych nie zależy tylko od oprogramowania, z jakiego korzystasz oraz bazy danych, na jaką się zdecydujesz. Musisz zadbać także o środowisko, w którym będziesz instalować mpFirma i pracować. Przez środowisko natomiast rozumie się między innymi program antywirusowy. Przed czym powinien chronić dobry antywirus?

Wolny od złośliwego oprogramowania i szantażystów

Przede wszystkim powinien wykorzystywać technologię ochrony, która sprawdza, czy luki w aplikacjach są wykorzystywane i zamyka główny punkt dostępu do złośliwego oprogramowania. Co ważne, jako przedsiębiorca szczególnie potrzebujesz ochrony przed szantażystami i żądaniami okupu.

Ochrona antywirusowa

W przypadku programów antywirusowych hasło innowacyjność nie powinno być jedynie chwytem reklamowym. Nowoczesne technologie za pomocą sztucznej inteligencji i machine learning chronią użytkowników przed metodami działań cyberprzestępców.

Jaki antywirus będzie najlepszy dla Twojej firmy?

Wybierając oprogramowanie mpFirma, nie musisz brać na siebie konieczności wyboru oprogramowania antywirusowego. Jeśli Twój system operacyjny to Windows 7/8/8.1/10, najlepiej 64-bitowy, możesz skorzystać z promocji i razem z mpFirma nabyć za złotówkę oprogramowanie G DATA AntiVirus.

Dlaczego właśnie G Data AntiVirus?

Po pierwsze, zabezpieczy Twoje firmowe dane przed złośliwym oprogramowaniem, szantażystami i żądaniami okupu. Po drugie, zapewnia pełną ochronę przed wirusami, trojanami, robakami i innymi zagrożeniami. Wykrywa i usuwa niebezpieczne programy: adware, spyware, scareware, phishing, hacktools itp. Zawiera wbudowaną technologię do ochrony przed rootkitami wykrywającą aktywne i nieaktywne rootkity, moduł do ochrony przed exploitami, dedykowany moduł do ochrony przed ransomware i wiele, wiele więcej.

Dlaczego dostajesz G Data AntiVirus w prezencie?

Bo dla nas tak samo jak dla Ciebie jednym z priorytetów jest bezpieczeństwo Twoich firmowych danych. Korzystając z promocji, nabywasz G Data AntiVirus za złotówkę na rok w takiej liczbie stanowisk, jaką liczbę stanowisk mpFirma kupujesz. Przekonaj się sam!

  • Paulina Chmielewska
  • 30/05/2019
Szanowny Użytkowniku :-)
W związku z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (znanym też jako „RODO”) chcielibyśmy Cię poinformować,
w jaki sposób przetwarzane są dane osobowe pozostawiane przez Ciebie podczas korzystania z serwisu BinSoft.
Zamykając ten komunikat, poprzez kliknięcie przycisku Akceptuję, wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych, jak również na przyjmowanie na swoim urządzeniu tzw. plików cookies,
zarówno przez nas, tj. BinSoft Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą w Szczytnie, jak i przez naszych Zaufanych Partnerów - w celach marketingowych, włączając w to analizowanie i profilowanie.
Dokładne informacje na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności. Zachęcamy, zapoznaj się znią!

Akceptuję Nie akceptuję