| Przydatna wiedza dla przedsiębiorcy

Baza danych w chmurze – czy jest się czego bać?

Jeśli do tej pory nie zdecydowałeś się na przechowywanie danych w chmurze z obawy przed ich kradzieżą, uszkodzeniem lub upublicznieniem… Jeśli nie wiesz, czym tak naprawdę jest chmura lub uznałeś, że już niepoważnie brzmiąca nazwa tego rozwiązania dyskwalifikuje je jako archiwum danych Twojej firmy, które często są danymi wrażliwymi lub osobowymi, ten artykuł jest dla Ciebie.

Czym jest chmura?

Zanim przekonamy Cię, dlaczego warto przechowywać dane w chmurze, wyjaśnijmy, czym tak naprawdę jest chmura. Chmura obliczeniowa, bo tak brzmi jej pełna nazwa, to usługa świadczona przez dostawcę zewnętrznego. My – Klienci nie kupujemy żadnego oprogramowania ani dodatkowego sprzętu, a jedynie płacimy za miejsce przechowywania naszych danych – część zasobów serwera usługodawcy. Dostawca zapewnia nam dostęp do danych i sprawuje nad nimi pewien rodzaj opieki.

Korzyści płynące z posiadania bazy danych w chmurze bsxCloud

Wydajne współdzielenie danych i urządzeń

Jeśli zależy Ci na przechowywaniu dużej ilości danych bez obciążania, a tym samym spowalniania komputera, chmura bsxCloud jest właśnie dla Ciebie. Szczególnie docenisz ją podczas pracy zespołowej, gdyż umożliwia dostęp do tych samych danych wielu osobom jednocześnie, także, jeśli znajdują się w różnych lokalizacjach. Co ważne, dane te są zawsze aktualne, więc Ty i Twoi pracownicy możecie wykonywać na nich dowolne operacje bez obaw, że używacie niezaktualizowanych plików. Chmura umożliwia współdzielenie takich urządzeń jak drukarka fiskalna.

Łatwa dostępność do danych

Kluczową zaletą chmury jest to, że umożliwia Ci dostęp do Twoich danych z każdego komputera, który łączy się z Internetem. Kiedy wybieramy rodzaj bazy danych, zwracamy szczególną uwagę na dostępność. Dziś najcenniejszą walutą w biznesie jest czas. Dlatego wielu z nas korzysta z komputera w biurze i w domu, pracujemy w podróży oraz niekiedy musimy skontrolować działania w naszej firmie w czasie urlopu. W takich przypadkach chmura jest nieoceniona.

Dane w chmurze bsxCloud są bezpieczne

Wśród Klientów BinSoft są przedsiębiorcy reprezentujący różne branże, jednak bez względu na rodzaj prowadzonej działalności łączy ich troska o bezpieczeństwo danych swojej firmy i swoich klientów. Dlatego, tworząc i zapewniając usługę bsxCloud, programiści BinSoft kładą duży nacisk na zabezpieczenia, jednocześnie zapewniając Ci wygodę użytkowania.

Szyfrowane połączenie

Wszystkie bazy utworzone w ramach tej usługi domyślnie zapewniają szyfrowane połącznie, a Ty nie jesteś niczym ograniczony i możesz łączyć się z nimi z miejsc publicznych – hoteli, restauracji – bez obaw o to, że treści trafią w niepowołane ręce.

Szyfrowanie załączników

Jeśli jesteś użytkownikiem oprogramowania BinSoft i zdecydujesz się na bazę w chmurze bsxCloud, w aplikacji możesz włączyć funkcję szyfrowania załączników. Wówczas każdy plik przesłany do chmury będzie dodatkowo zabezpieczony algorytmem AES256, a klucz szyfrowania będzie przechowywany tylko na Twoim komputerze. Dzięki temu nawet w przypadku nieautoryzowanego uzyskania dostępu do tych plików, będą one nadal bezpieczne.

Kopia bezpieczeństwa

Klienci często obawiają się chmury z dwóch powodów – pierwszy to kradzież danych, przed którą usługę bsxCloud zabezpieczają szyfrowane połączenie, szyfrowane załączniki, nowoczesne metody hashowania haseł w bazie danych, drugi – utrata lub zniszczenie danych. Utrata firmowych danych to jeden z największych koszmarów każdego przedsiębiorcy – bez względu na jego kapitał zakładowy. Dobry dostawca chmury dba o wykonywanie kopii bezpieczeństwa. BinSoft każdego dnia wykonuje kopie bezpieczeństwa baz danych przechowywanych w bsxCloud i przechowuje kopie z ostatnich 7 dni. Dodatkowo oprogramowanie serii MP ma funkcję wykonywania niezależnych kopii na komputerze użytkownika. Te mogą wykonywać się automatycznie w tle, nie blokując Twojej pracy. Aby zapewnić Ci maksymalne bezpieczeństwo, każda z tych kopii może być oczywiście zaszyfrowana.

Dostosowanie do wymagań RODO

Wybierając bsxCloud, nie musisz martwić się o dostosowanie jej do RODO. Warunkiem skorzystania z usługi jest zaakceptowanie umowy bsxCloud oraz podpisanie z BinSoft Umowy powierzenia danych.

Baza w bsxCloud – wspólny mianownik Twojego oprogramowania BinSoft

Chmura bsxCloud jest podstawą ekosystemu BinSoft. Jak już wiesz, dzięki niej w programach może pracować wielu użytkowników bez obaw, że dane, do których mają dostęp, są nieaktualne. Przez dane rozumiemy nie tylko dane z programu MP, ale także niezbędne dla Ciebie załączniki. Chmura pozwala skoordynować pracę osób znajdujących się w różnych lokalizacjach. Umożliwia współdzielenie urządzeń typu drukarka. Ma jeszcze jedną zaletę – pozwala łączyć ze sobą różne programy z oferty BinSoft. Oprogramowanie jest kompatybilne, a bazę utworzoną w bsxCloud można otworzyć w każdej aplikacji serii MP.

Czy chmura to same zalety?

Wydawać by się mogło, że tak. Jednakże, wybierając chmurę, musimy pamiętać o dwóch kwestiach. Pierwsza to niezbędny do działania usługi dostęp do Internetu, a druga to jakość tego połączenia. Decydując się na chmurę, liczmy się z tym, że w przypadku braku dostępu do sieci, nie połączymy się z naszą bazą danych. Komfort Twojej pracy z chmurą jest ściśle związany z szybkością i stabilnością Twojego połączenia.

Testuj bazę – usługę bsxCloud całkowicie za darmo

Wciąż nie jesteś przekonany, że chmura jest dla Ciebie? Masz rację, nie każda chmura będzie odpowiednią usługą dla Twojej firmy, ale bsxCloud zapewni Ci to, czego najbardziej potrzebujesz – wygodę użytkowania i bezpieczeństwo danych. Przetestuj za darmo przez 30 dni… Nie wrócisz do innej bazy.

 

Aby Twoja firma mogła odnosić sukcesy

musisz wyposażyć ją w odpowiednie narzędzia