| Przydatna wiedza dla przedsiębiorcy

Dlaczego warto mieć program do prowadzenia warsztatu?

Jesteś w stanie podać przyczynę usterki w Volkswagenie Golfie IV generacji po dźwięku silnika i kolorze dymu wydobywającego się z rury wydechowej? Gratulacje! Jeśli do tego zgarniasz krocie, wygrywając zakłady typu: która kontrolka pierwsza zapali się w Toyocie Yaris II po przejechaniu 180 tys. km – pełen szacunek!

Umiesz naprawiać samochody. Lubisz to robić. W warsztacie samochodowym czujesz się jak Tata Świnka w kałuży błota, a jak tam idzie Ci zarządzanie warsztatem? Tak jak Tacie Śwince martwy ciąg? Tak myślałam. Na szczęście mam remedium na Twoje problemy. abcWarsztatu – łatwy w obsłudze, niedrogi i, co najważniejsze, funkcjonalny program do prowadzenia warsztatu.

Program dla małych warsztatów samochodowych

Na rynku jest wiele rozwiązań przeznaczonych właśnie dla mechaników samochodowych, jednakże bywają rozbudowane tak, że nadają się do zarządzania dużym serwisem, a nie małą, często jednoosobową działalnością. (Nie myśl sobie, że boimy się dużych! Ależ skąd! Jeśli potrzebujesz więcej niż abcWarsztatu, daj znać!).

Wróćmy jednak do sedna.

Dlaczego lepiej mieć abcWarsztatu niż nie mieć?

Baza kontrahentów i baza obsługiwanych pojazdów

Potrzebujesz bazy po pierwsze klientów, których obsługiwałeś, po drugie aut, w które wkładałeś ręce, śrubokręty i przeróżne mniej lub bardziej tajemnicze wihajstry. I nie mów, że masz wszystko w głowie albo (O zgrozo – obowiązuje RODO!) w zeszycie…

Komputerowe oprogramowanie daje możliwości zabezpieczenia danych

Szyfrowanie i hasła

Dane przechowujesz w lokalnej bazie danych zainstalowanej na Twoim komputerze. Oznacza to, że nikt inny nie ma do niej dostępu. Dodatkowo możesz zabezpieczyć ją hasłem z użyciem algorytmu AES256. Możesz utworzyć także hasło użytkownika.

Dostosowanie do RODO

Masz do dyspozycji funkcję anonimizacji kontrahenta (przy jednoczesnym zachowaniu wpisu w bazie danych dla celów statystycznych) oraz możliwość pobrania kopii jego danych (generowanie raportu z informacjami, jakie posiadamy na temat danego kontrahenta).

Dlaczego lepiej wybrać abcWarsztatu?

Po pierwsze – jesteś eko. Nie zużywasz papieru.

Dane są łatwo dostępne i powiązane ze sobą

A teraz będzie na serio – masz elegancki kalendarz, w którym wszystko notujesz? Pomijając sposób, w jaki zabezpieczasz przechowywane w nim dane (wierzę, że wymyśliłeś unikatowy szyfr do zapisu danych kontrahentów, a notes ma kłódkę niczym pamiętniki nastolatek dojrzewających w latach 90.) W oprogramowaniu działają relacje. To one wiążą ze sobą różne wprowadzone dane.

Naprawiałeś skodę octavię II  - w prawie każdej polskiej rodzinie któryś z członków ma taką skodę. Reszta jeździ bmw serii III, passatem, astrą albo jakimś sprowadzonym z Zachodu audii. W abcWarsztatu taką skodę wyszukasz w bazie po numerze VIN lub numerze rejestracyjnym. Klikasz dwa razy w wyszukany rekord i od razu widzisz historię napraw, jakie wykonywałeś. Z poziomu każdej naprawy sprawdzisz, co dokładnie robiłeś, jakich części użyłeś i na jaką kwotę wystawiłeś fakturę.

Przede wszystkim wpisy, które wprowadzasz, są czytelne. Możesz je edytować. Łatwo je wyszukasz. Jeszcze łatwiej przygotujesz na ich podstawie raporty i zestawienia.

Menu Narzędzia -> Raporty i zestawienia

Wystawiasz faktury i drukujesz paragony

To kluczowe, bo pewnie masz jakiś program do faktur i/lub drukowania paragonów. Jeśli wybierzesz abcWarsztatu, dalej będziesz posiadać funkcje obsługujące sprzedaż. Dodatkowo wygenerujesz zlecenie warsztatowe i obsłużysz magazyn.

Obsługujesz zlecenia warsztatowe

Wprowadzanym przez Ciebie zleceniom nadasz status, np.:

  • Zlecone
  • W trakcie realizacji
  • Do odbioru
  • Zrealizowane itp.

Uporządkowana lista zleceń

Zlecenia, które zapiszesz w bazie danych, możesz filtrować, np. po statusie lub marce i typie pojazdu. Odpowiednie zlecenie możesz też wyszukać, korzystając z … wyszukiwarki. Wystarczy wpisać w nią, np. numer VIN auta.

Możliwość modyfikacji zleceń

Każde zlecenie z łatwością edytujesz (podobnie jak fakturę), nawet jeśli już je zamknąłeś. Przygotowując zlecenie warsztatowe, od razu zrobisz kalkulację kosztów.

Dodawanie załączników do zlecenia

Do każdego zlecenia możesz dołączyć załączniki, np. zdjęcia.

Drukowanie zleceń

Oczywiście zlecenia możesz wydrukować.

Powiadomienia SMS do klienta

Oprogramowanie pozwoli Ci wysłać SMS do klienta. Pamiętaj, aby doładować konto w SMSAPI.

Skończyłeś naprawę, otwierasz okno zlecenia i teraz uważaj – wszystko z poziomu jednego okna:

wystawiasz fakturę->
(fakturę możesz wydrukować lub wysłać do kontrahenta mejlem)
-> do faktury automatycznie generuje się WZ-ka ->
(o ile chcesz prowadzić magazyn, bo o tym zdecydujesz sam)
-> wysyłasz SMS do klienta z informacją, że auto czeka gotowe do odbioru ->
-> pijesz kawę
(tę, niestety, musisz zrobić sobie sam).

A jeśli ponownie trafi do Ciebie to samo auto (to nie znaczy, że jesteś złym fachowcem, dzieci pyskują, samochody się psują, kwiaty więdną – to się nazywa proza życia lub jak kto woli – kolej rzeczy), nowe zlecenie możesz wygenerować na dwa sposoby:

z poziomu wcześniej zapisanego
lub klikając „Wprowadź zlecenie”.

Co jest wygodne, wprost z programu wygenerujesz JPK – także JPK 2 – oraz wyeksportujesz dane w formacie najpopularniejszych programów księgowych. To znacznie ułatwi Ci współpracę z rozliczającym Ciebie biurem rachunkowym.

Co zyskujesz, inwestując w abcWarsztatu?

  • czas – uporządkowane i łatwo dostępne dane oznaczają mniej czasu poświęconego na ich wyszukiwanie
  • czas (raz jeszcze!) – zamiast szukać informacji, np. o kosztach naprawy wykonanej we fieście pana Józka, masz więcej czasu na wymianę kolejnej uszczelki w wyżej wspomnianej królowej szos
  • pieniądze – zaoszczędzony czas to czas na pracę w warsztacie, a praca w warsztacie to pieniądze
  • spokojną głowę – dokumenty dla księgowej masz w bazie danych, bez problemu wygenerujesz klientowi duplikat faktury wystawionej dwa lata temu, a kiedy urząd skarbowy zgłosi się po JPK-FA powiesz – Ha! Takie rzeczy załatwiam w 15 minut!

Jeśli wciąż wahasz się, czy zainwestować w abcWarsztatu Max 149 zł netto (lub 99 zł netto w abcWarsztatu Professional):

 

Aby Twoja firma mogła odnosić sukcesy

musisz wyposażyć ją w odpowiednie narzędzia