02 Paź | Przydatna wiedza dla przedsiębiorcy

Aplikacja do drukowania paragonów

bsxPrinter to aplikacja, która umożliwia drukowanie faktur i paragonów na drukarkach fiskalnych. „Super!” – z przekąsem mruknąłeś pod nosem – „Apka jakich mało…” – dodałeś z ironią. Uwaga! Nie przerywaj czytania! Cała wyjątkowość bsxPrinter polega na czymś zupełnie innym. To naprawdę sprytny program, który zintegruje się z innym rozwiązaniem i wzbogaci je w funkcjonalność drukowania paragonów fiskalnych. Zrobiło się ciekawiej? No ja myślę!

Ideą, która przyświecała twórcom bsxPrinter, było stworzenie aplikacji, która będzie integrowała się z zewnętrznymi programami i serwisami www. Zatem może ona rozwijać inne oprogramowanie o obsługę drukarek fiskalnych. To taki brakujący element, kropka nad „i”… Wiesz, ty masz kimono, my mamy gejszę. Samo kimono może i jest ładne, atrakcyjne, może nawet przyciąga wzrok, ale na zdecydowanej większości większe wrażenie zrobi, jeśli zaprezentuje je na sobie gejsza a nie plastikowy wieszak. I tutaj pojawia się kluczowe pytanie… Zaskoczę Cię, to nie będzie wielokrotnie papugowane „Jak żyć?”, ale: „W jaki sposób ubrać gejszę”? Otóż metod jest kilka, a cytując głos z „Randki w ciemno”: „Wybór należy do Ciebie”. Wszystko zależy od tego, jakim jesteś stylistą.

W jaki sposób zintegrować bsxPrinter z Twoim rozwiązaniem?

BinSoft Gate - wystarczy, że rozróżniasz kolory

bsxPrinter może komunikować się z serwerem BinSoft, a my możemy mu zlecać wydruki poprzez proste API. Jeśli chcesz wydrukować paragon, wystarczy wówczas wywołać odpowiedni adres URL ze swojego oprogramowania i przekazać dwa parametry, a u zdalnego użytkownika niemal natychmiast wydrukuje się dokument.

Monitor folderu – to metoda dla początkujących stylistów, stawiających w branży pierwsze kroki.

bsxPrinter może obserwować stale wybrany folder. Jeśli wykryje w nim pliki z określonym rozszerzeniem (.in lub .xml) - automatycznie je przetworzy i na ich podstawie wydrukuje dokument fiskalny. Zamiast się łączyć z bsxPrinter, możesz zatem po prostu tworzyć odpowiednie pliki w wybranym folderze!

Monitor FTP i SFTP - metoda dla stylistów publikujących swoje outfity w internetach – level wyżej, Panowie!

bsxPrinter może łączyć się z dowolnym serwerem FTP lub SFTP i tam obserwować wybrany folder. Analogicznie do rozwiązania Monitor folderu – gdy wykryje tam określone pliki, przetworzy je i na ich podstawie wydrukuje odpowiednie paragony!

Wymiana XML – sposób dla poziomu stylisty telewizji śniadaniowej – emocje rosną i zaczyna być coraz ciekawiej.

bsxPrinter może wywoływać cyklicznie określony adres (lub adresy) URL, pod którym możesz przygotować własny skrypt. Twój skrypt powinien zwrócić plik XML z opisem paragonu, jaki ma zostać wydrukowany. bsxPrinter następnie wywoła ten adres URL ponownie i przekaże Ci informacje o statusie wydrukowania dokumentów! Sam ustalasz adres URL, częstotliwość sprawdzania itp.

Serwer HTTP/HTTPS – dla blogerów modowych ze znaczą ilością followersów.

bsxPrinter uruchamia własny serwer HTTP. Dowolna aplikacja może wówczas wywoływać określony adres URL i metodą POST przekazywać odpowiednie parametry. W ten sposób w bardzo prosty sposób zintegrujesz się z bsxPrinter z poziomu dowolnej strony WWW.

Serwer TCP/IP – poziom stylistów gwiazd

Metoda, która w porównaniu do pozostałej czwórki, wymaga najwięcej umiejętności. bsxPrinter uruchamia własny serwer TCP/IP. Dowolna aplikacja (czy to natywna, czy też webowa) może się z nim połączyć i wydawać odpowiednie komendy – w ten sposób drukując paragony lub faktury na drukarkach fiskalnych.

„Wszystko ładnie… Kurczę, nawet pięknie!” – myślisz, tylko ja w życiu sushi nie jadłem, herbaty nie lubię, nie mówiąc już o wizycie w o-cha-ya (to taka herbaciarnia, w której pracuje gejsza. Warto zapamiętać, przyda się np. do krzyżówki)… Nie mam żadnego kimona i gejszy też nie potrzebuję. Ha! Zaraz udowodnię Ci, jak bardzo się mylisz.

Dla kogo jest bsxPrinter?

Dla twórców sklepów internetowych – porównajmy ich z założycielami o-cha-ya.

Zostańmy przy metaforze Wschodu. Oboje już się do niej przyzwyczailiśmy. Otóż możesz wzbogacić sklepy, których jesteś autorem, o możliwość drukowania paragonów do zamówień i/lub fiskalizacji wygenerowanych przez Twój sklep faktur. Możemy pójść nawet dalej (nie, nie do Tokio), ale nawiązując współpracę z twórcami bsxPrinter, możesz zaoferować swoim klientom własną, markowaną Twoją firmą aplikację ściśle współpracującą z Twoimi sklepami, pod Twoją nazwą i z wyglądem przygotowanym specjalnie dla Ciebie. Napisz do nas, a uzyskasz więcej informacji na ten temat.

Dla właścicieli sklepów internetowych – nazwijmy ich menagerami o-cha-ya.

Twórcy bsxPrinter oferują rozszerzenie funkcjonalności Twojego sklepu o drukowanie paragonów lub nawiązanie współpracy z firmą, która zrobiła sklep dla Ciebie, aby ona zaimplementowała obsługę bsxPrinter.

Twórców oprogramowania – będących niczym założyciele okiya – szkoły dla gejsz.

Mogą oni albo samodzielnie, albo korzystając z udostępnionej twórców bsxPrinter dokumentacji, zacząć komunikować się z bsxPrinter bądź skontaktować się z jego autorami, a oni podpowiedzą Ci, jak tego dokonać lub jaki wariant współpracy jest najlepszy w Twoim przypadku! Ze względu na zawodową sympatię do innych programistów twórcy bsxPrinter mogą im nawet udostępnić indywidualną wersję bsxPrinter, którą ci programiści działający pod obcymi markami będą mogli rozprowadzać wraz ze swoją aplikacją wśród swoich klientów. Nieważne, czy tworzą program desktopowy, mobilny, czy webowy.

Przyznaj, że to brzmi świetnie! Ale to jeszcze nie wszystko. Oferta jest iście niczym 14 dni all incluvie w Tokio – SPA, zen, klejenie sashimi, degustacja sake… Rozmarzyłeś się? Co tam zwiedzanie Tokio, kiedy możesz mieć bsxPrinter śmigający na Twoim maku i obsługę wielu drukarek fiskalnych i terminali płatniczych. Ryżu do sushi ci nie sprzedamy. Wycieczki do Kraju Kwitnącej Wiśni też nie… ale jeśli jesteś zainteresowany bsxPrinter, odezwij się do BinSoft. P.S. To polska firma.

 

Aby Twoja firma mogła odnosić sukcesy

musisz wyposażyć ją w odpowiednie narzędzia