| Przydatna wiedza dla przedsiębiorcy

Nowe moduły zwiększające możliwości programu do faktur

Nie, nie będzie kolejnego wpisu o zmianach w strukturze JPK. Nie, nie będziemy komentować niczego, co dzieje się na Wiejskiej, Nowogrodzkiej, Pokątnej ani na żadnej innej ulicy. Skupimy się tylko i wyłącznie na nas i zmianach, jakie wprowadziliśmy w programach mpFaktura i mpFirma. Usiądźcie wygodnie i przygotujcie przekąski, będzie fajnie.

Jaką firmę prowadzisz?

Używasz oprogramowania mpFirma lub mpFaktura? Jeśli tak, zapewne zgodzisz się ze stwierdzeniem, że programy te w swoich podstawowych wersjach składały się z uniwersalnych modułów wykorzystywanych w większości branż. Dzięki temu z powodzeniem odpowiadały prawie każdemu rodzajowi działalności.

Dodaj moduł – zyskaj więcej możliwości

Jeśli Twoja firma wymagała obsługi procesów, których podstawowe wersje mpFirma, mpFaktura nie przewidywały, instalowałeś dodatkowy moduł. Dzięki niemu oprogramowanie zyskiwało narzędzia i funkcjonalności, z którymi precyzyjniej pozwalało prowadzić:

  • warsztat samochodowy
  • firmę geodezyjną
  • agencję ubezpieczeniową
  • siłownię i fitness
  • wypożyczalnię.

Moduły te były dodatkowo płatne, a ich cena ściśle związana z ilością stanowisk oprogramowania serii MP.

Cena bez zmian – funkcjonalności bez ograniczeń

Postanowiliśmy, że od tej pory moduły:

  • Warsztat Samochodowy
  • Projekty geodezyjne
  • Umowy i ubezpieczenia
  • Fitness
  • Wypożyczalnia…

wejdą do podstawowego składu oprogramowania mpFirma, mpFaktura. „Idź własną drogą” – mówili. W odpowiedzi na tę zachętę i w dobie podwyżek absolutnie wszystkiego postanowiliśmy, że moduły te będą dostępne dla posiadaczy licencji mpFaktura/ mpFirma bez dodatkowych opłat.

Wybierz swój rodzaj firmy

Jednocześnie pamiętamy o dużej grupie naszych klientów, którzy cenią sobie prostotę rozwiązania i nie lubią być zarzucani mnogością funkcji. Właśnie dlatego konfiguracja niezbędnych dla Ciebie modułów będzie znacznie prostsza.
Podczas instalacji oprogramowania wyskoczy Ci okno Zarządzania modułami:


Wystarczy wskazać, jaki rodzaj firmy prowadzisz. Dzięki temu odpowiednie moduły zainstalują się automatycznie. Nie musisz skupiać się na przeglądaniu listy modułów i zastanawianiu się, czego w swojej firmie potrzebujesz. Wskazujesz jeden z proponowanych typów działalności i korzystasz z modułów, które do niego przypisaliśmy.

Jaki klucz zastosowaliśmy, dobierając moduły do rodzajów firm? Doświadczenie i do tej pory dokonywane przez naszych klientów wybory.

Co ważne, po lewej stronie znajdziesz dodatkową listę modułów. Możesz ją odkryć i zaznaczyć moduły, z których będziesz korzystać.


Lista wyświetla wszystkie dostępne moduły z krótkim wyjaśnieniem, czego dotyczą.

Pamiętaj, że konfiguracja dostępnych modułów to nie najsłynniejsza polska piosenkarka z gitarą, a co za tym idzie – nie jest wieczna. W dowolnym momencie będziesz mógł ukryć nieużywane moduły i odkryć potrzebne.

Co Tobie dają te zmiany?

Płacisz mniej

Jeśli do tej pory pracowałeś, np. w mpFirma z modułem Projekty geodezyjne, płacąc za przedłużenie licencji, płaciłeś za program i moduł. Teraz opłata za moduł odpada. Dla przykładu - przy przedłużaniu rocznej, jednostanowiskowej licencji mpFirma zaoszczędzisz ok. 99 zł netto!

Konfigurujesz łatwiej

Wystarczy wskazać odpowiedni rodzaj firmy. Nie musisz pobierać modułów z Biblioteki on-line ani instalować ich oddzielnie.

Czy zmiany dotyczą wszystkich modułów?

Wprowadzone zmiany nie dotyczą dwóch modułów: Weryfikacja VAT/VIES oraz Produkcja.

Moduł weryfikacji VAT/VIES do podstawowego składu serii MP wszedł już we wrześniu ubiegłego roku wraz z wprowadzeniem obsługi tzw. Białej listy podatników VAT.

Moduł produkcja natomiast dalej można dokupić, rozszerzając w ten sposób oprogramowanie mpFirma do rozwiązania obsługującego firmę produkcyjną.

Jeśli nie jesteś przekonany, które rozwiązanie najlepiej sprawdzi się w Twojej firmie.


Są rzeczy, na które nie mamy wpływu. Nie marnujmy energii na narzekanie na nie. Skupmy się na zmianie tych, na które mamy realny wpływ.

P.S. Więcej wskazówek dotyczących naszych programów i życiowych sentencji w innych wpisach na naszym blogu

.  

Aby Twoja firma mogła odnosić sukcesy

musisz wyposażyć ją w odpowiednie narzędzia