| Przydatna wiedza dla przedsiębiorcy

Ekosystem BinSoft

Za nami Święto Trzech Króli, walentynki i Światowy Dzień Kota. Producenci rajstop i właściciele kwiaciarni zacierają ręce, wszak Dzień Kobiet coraz bliżej. Siłownie i kluby fitness pomału zaczynają pustoszeć, a noworoczne postanowienia zagłusza klangor (trudne słowo) żurawi. To nieodzowny znak, że szał i zamęt związany z początkiem roku ucicha, a my możemy posłuchać historii. Pamiętacie Tomasza? Na przykładzie jego firmy omawialiśmy korekty i noty korygujące. Dziś powołamy się na jego przyjaciela – Piotra, który zabierze nas w głąb ekosystemu BinSoft.

Biocenoza i biotop czyli seria MP i chmura bsxCloud

Aby zrobić dwa kroki naprzód, najpierw zrobimy krok w tył. Dla niektórych z nas może być to bardzo duży krok, bowiem cofniemy się do szkoły podstawowej. Pamiętacie, czym jest ekosystem? Jeśli nie, poratujcie się definicją jednej z najbardziej popularnych internetowych encyklopedii:

Ekosystem (…) – dynamiczny układ ekologiczny, na który składa się zespół organizmów (biocenoza) połączonych relacjami troficznymi (…) wraz ze środowiskiem przezeń zajmowanym, czyli biotopem, w którym zachodzi przepływ energii i obieg materii. Źródło

Pewnie właśnie zastanawiacie się, czy tym razem moja fantazja zbyt się nie rozhulała… Spokojnie. To porównanie naprawdę ma sens i wcale nie, ja nie wymyślam. W przypadku ekosystemu BinSoft biocenozę stanowiły będą rozwiązania z oferty marki takie jak, np.:

To elementy układu, między którymi zachodzą odpowiednie procesy. W biologii - przepływ energii i obieg materii, u nas – nie mniej fascynująca wymiana danych. Natomiast biotopem – środowiskiem, w którym te procesy zachodzą – jest bsxCloud – chmura, która zapewnia użytkownikom miejsce do przechowywania informacji i dba o ich bezpieczeństwo.

Cyfrowe zarządzanie biznesem - ekosystem BinSoft wewnątrz firmy

Piotr jest przedsiębiorcą zajmującym się produkcją i dystrybucją części samochodowych, zarówno w modelu B2B, jak i B2C. Aby zoptymalizować procesy administracyjne, sprzedażowe i marketingowe w swojej firmie, postanowił postawić na cyfrowe zarządzanie biznesem w oparciu o ekosystem BinSoft. Jak mu się to udało?

mpFirma

Piotr, jego zastępca oraz asystentka pracują w oprogramowaniu mpFirma wyposażonym w standrdzie w narzędzie do weryfikacji VAT/VIES oraz białą listę podatników VAT z dodatkowym modułem Produkcja. Dzięki temu mają kontrolę nad wszystkimi procesami przebiegającymi w firmie. Panowie pracują na MacBookach, ale wierna Windowsowi Anna nie zamieniłaby swojego poczciwego laptopa bez jabłka na nic innego. Na szczęście różny system operacyjny nie jest przeszkodą dla mpFirma z bazą danych w chmurze bsxCloud.

mpCRM

Dział skupiony na pozyskiwaniu nowych klientów oraz dopieszczaniu relacji z tymi (żeby nie powiedzieć „starymi”) dodanymi już do bazy kontrahentów, używa programu mpCRM.

mpFaktura

Pracownicy produkcji, magazynu i handlowcy działają w mpFaktura z podpiętym modułem produkcyjnym usprawniającym proces wytwórczy.

Definiowanie uprawnień dla użytkowników programów

Piotr darzy dużym zaufaniem swój zespół, jednak wyznaje zasadę, że każdy powinien mieć dostęp tylko do tych modułów i narzędzi, z których naprawę korzysta w codziennej pracy. Właśnie dlatego pracownicy produkcji nie mają uprawnień do działania w module „Sprzedaż i zakup”. Podobnie pracownicy magazynu. Nie obsługują oni także zamówień, więc do tego modułu również nie mają wglądu.

Przykłady indywidualnego dostosowania wyglądu programu

Piotr chciał, aby każdemu pracowało się w oprogramowaniu naprawdę wygodnie. Widok nieużywanych modułów mógłby nie tylko rozpraszać, lecz też dawać złudne wrażenie skomplikowanego rozwiązania.

W związku z tym poprosił Anię, aby pomogła każdemu z użytkowników logujących się czy to do mpFirma, mpFaktura, czy też mpCRM, w skonfigurowaniu widoku programu – ukryciu nieużywanych modułów, wybraniu najbardziej czytelnej dla danej osoby skórki oraz najwygodniejszej formy panelu modułów. Zdziwilibyście się, jak wielu użytkowników preferuje szufladę!

Ekosystem BinSoft zatacza szersze kręgi

Ekosystem BinSoft nie kończy się w bramkach wyjściowych z firmy Piotra. Dosięga nawet jego dystrybutorów, dostawców i klientów detalicznych. Nie wspominając już o biurze księgowym, uśmiechniętym kurierze i poważnym urzędzie skarbowym. W jaki sposób? Chciałoby się powiedzieć delikatnie aczkolwiek skutecznie.

PanelB2B – współpraca z dostawcami i dystrybutorami

Dystrybutorzy oraz dostawcy Piotra logują się do bsxB2B i tam składają zamówienia i zapytania ofertowe oraz oferty, które asystentka obsługuje z poziomu mpFirma, podobnie jak cenniki i magazyny. W mpFirma Piotr ustala partnerom indywidualne rabaty i kredyty kupieckie widoczne w panelu. Więcej na temat możliwości B2B znajdziesz tutaj.

Sklep internetowy – obsługa klientów detalicznych

Klienci modelu B2C składają zamówienia przez bsxShop. Ten e-sklep także jest zarządzany z poziomu mpFirma. Ani w przypadku bsxShop, ani bsxB2B Piotr i jego asystentka nie muszą obsługiwać żadnych dodatkowych paneli administracyjnych. Taką funkcję pełni mpFirma.

Integracje z platformami Allegro, eBay i ze sklepami internetowymi

Dzięki odpowiednim integracjom zamówienia składane przez klientów Piotra m.in. w Allegro są pobierane do mpFirma automatycznie. Integracje ze sklepami internetowymi typu Shoper, Magento pozwalają na obsługę zamówień z poziomu mpFirma, ale nie tylko. To mpFirma odpowiada za stany magazynowe wyświetlane w sklepie internetowym.

Eksport plików do księgowości i elektroniczna wymiana danych

Aby przesłać dokumenty do księgowości, Piotr wykorzystuje funkcje automatycznego eksportu plików. Przedsiębiorcy, z którymi pracuje, także używają oprogramowania marki BinSoft. Do obiegu dokumentów między firmami wszyscy wykorzystują bsxEDI – system elektronicznej wymiany plików, dzięki któremu faktury sprzedaży, zamówienia wychodzące i oferty trafią do odpowiednich widoków w oprogramowaniu marki BinSoft adresata.

JPK wprost do Ministerstwa Finansów

Naturalnie w mpFirma Piotr generuje odpowiednie pliki JPK (JPKVAT, JPKMAG, JPK_FA) i wprost z programu wysyła je do Ministerstwa Finansów.

bsxCloud podstawą ekosystemu BinSoft

Wróćmy jeszcze na chwilę do naszego biotopu – usługi bsxCloud. To ona stanowi środowisko działania systemu. Bez niej ekosystem nie mógłby funkcjonować. Wszystkie firmowe dane Tomasz przechowuje w bsxCloud – chmurze zabezpieczonej szyfrowanym połączeniem z funkcją zabezpieczenia załączników.

Ekosystem BinSoft – daj się złowić

Z punktu widzenia przedsiębiorcy wiązanie się z jedną firmą jest wygodne – musimy być w kontakcie tylko z jednym dostawcą, a to oznacza mniej ofert do analizy, faktur, których terminów płatności trzeba pilnować, i przede wszystkim więcej czasu na realizację innych zadań. 

Założeniem ekosystemu BinSoft jest odpowiadanie na wiele zróżnicowanych potrzeb klienta. Możliwości ekosystemu pozwalają konfigurować układy dostosowane do wymagań konkretnych firm. BinSoft daje Ci klocki, z których Ty możesz zbudować rozwiązanie dla siebie.

 

Aby Twoja firma mogła odnosić sukcesy

musisz wyposażyć ją w odpowiednie narzędzia