Jaką platformę dla sklepu internetowego wybrać?

28 Paź | Przydatna wiedza dla przedsiębiorcy

Jaką platformę dla sklepu internetowego wybrać?

Platforma do sprzedaży rękodzieła. Plan pełny. Słoneczne jesienne popołudnie. W fotelu siedzi piękna kobieta, która wpatruje się w ogród za oknem. Bohaterka pije herbatę z ręcznie robionego glinianego kubka, na jej kolanach koc zrobiony na drutach, na nadgarstku bransoletka, w uszach kolczyki – komplet biżuterii handmade. Czujesz klimat niczym ze wstępu powieści Nory Roberts? Ta kobieta z kadru ma dość wszechobecnego plastiku, powtarzalności masowo wytwarzanych wzorów, niskiej jakości produktów, których powstawanie wiąże się z cierpieniem innych ludzi. Czy to Twoja idealna klientka? Jak myślisz, gdzie kupi Twoje produkty, rękodzielniku?

Zobacz więcej
Biała lista podatników VAT

30 Wrz | Przydatna wiedza dla przedsiębiorcy

Biała lista podatników VAT

Jesień – dla jednych wspaniałe uzasadnienie dodatkowej porcji deseru i lampki wina ekstra do kolacji – wszak ludzie różnie radzą sobie z obniżonym nastrojem. Dla innych czas ciepłych podkolanówek i niekwestionowane święto lewoskrętnej witaminy C. Jednakże w tym roku jesień przyniosła nam coś jeszcze… Szanowni Przedsiębiorcy, miło mi przedstawić – biała lista podatników VAT.

Zobacz więcej
Ile warta jest Twoja kopia bezpieczeństwa?

03 Wrz | Przydatna wiedza dla przedsiębiorcy

Ile warta jest Twoja kopia bezpieczeństwa?

Do napisania tego tekstu zainspirowała mnie jedna z naszych klientek. Pani wymieniała firmowy komputer. Rozmawiałyśmy o używaniu aplikacji abcFaktury na nowym sprzęcie. W czasie rozmowy Pani przyznała, że planuje zacząć robić kopie bezpieczeństwa firmowych danych… Planuje zacząć.

Zobacz więcej
Jak zarządzać korespondencją przychodzącą i wychodzącą w firmie?

05 Sie | Przydatna wiedza dla przedsiębiorcy

Jak zarządzać korespondencją przychodzącą i wychodzącą w firmie?

Bez względu na to, czy zarządzasz biurem dużej kancelarii prawnej, niewielkiej fundacji, sekretariatem szkoły, klubu sportowego lub spółki akcyjnej jednym z procesów, za przebieg którego odpowiadasz, jest zarządzanie korespondencją. Dla kogoś może to wydawać się proste niczym sznurowanie butów…Ale czy wiesz, że Internet podaje co najmniej 42 sposoby na zawiązanie sznurówek?

Zobacz więcej
Jak chronić firmowe dane?

23 Lip | Przydatna wiedza dla przedsiębiorcy

Jak chronić firmowe dane?

Jest ciepły lipcowy wieczór. Z bólem serca zdejmujesz opaskę all inclusive, zerkając w stronę lodówki, której wyposażenie przypomina koniec miesiąca w przeciętnym akademiku – ketchup, musztarda i twaróg po terminie. W sypialni walizki czekają na rozpakowanie, ale widomo jutrzejszej listy to do, która długością będzie dorównywać plaży Playa Novillero w Meksyku, sprawia, że zamiast podziwiać opaleniznę, jednocześnie wstawiając pranie, postanawiasz przejrzeć firmową pocztę i ułożyć listę zadań na najbliższe dni.

Zobacz więcej
Dlaczego warto mieć program do prowadzenia warsztatu?

15 Lip | Przydatna wiedza dla przedsiębiorcy

Dlaczego warto mieć program do prowadzenia warsztatu?

Jesteś w stanie podać przyczynę usterki w Volkswagenie Golfie IV generacji po dźwięku silnika i kolorze dymu wydobywającego się z rury wydechowej? Gratulacje! Jeśli do tego zgarniasz krocie, wygrywając zakłady typu: która kontrolka pierwsza zapali się w Toyocie Yaris II po przejechaniu 180 tys. km – pełen szacunek! Umiesz naprawiać samochody. Lubisz to robić. W warsztacie samochodowym czujesz się jak Tata Świnka w kałuży błota, a jak tam idzie Ci zarządzanie warsztatem? Tak jak Tacie Śwince martwy ciąg? Tak myślałam. Na szczęście mam remedium na Twoje problemy. abcWarsztatu – łatwy w obsłudze, niedrogi i, co najważniejsze, funkcjonalny program do prowadzenia warsztatu.

Zobacz więcej
Elektroniczna książka korespondencji sprosta wymogom RODO

18 Czer | Przydatna wiedza dla przedsiębiorcy

Elektroniczna książka korespondencji sprosta wymogom RODO

Minęły czasy, kiedy sekretariat (szczególnie ten w instytucji publicznej) kojarzył się z palącą papierosa, popijającą kawę, niemiłą Panią z natapirowaną fryzurą a’la Barbara Wolańska. Kto pracował w sekretariacie, ten wie, że nie jest to zajęcie z gatunku niewymagających.

Pracownicy sekretariatów często wykazują się umiejętnością załatwiania cudów od ręki, opanowywaniem chaosu na zawołanie, a dobrze działający sekretariat to podstawa sprawnego funkcjonowania każdej jednostki – bez względu na jej charakter i rozmiar.

Zobacz więcej
Liczenie cen od netto i brutto na fakturze - dokumencie handlowym

23 Kwi | Przydatna wiedza dla przedsiębiorcy

Liczenie cen od netto i brutto na fakturze - dokumencie handlowym

Wydawać by się mogło, że sposób obliczeń cen od netto i brutto jest oczywisty i żaden przedsiębiorca nie powinien mieć z tym problemów. W ferworze codziennych obowiązków każdemu z nas może przydarzyć się gorszy moment (szczególnie, gdy przerwa między pierwszą a drugą kawą niebezpiecznie się wydłużyła) i trudno połączyć ze sobą nawet oczywiste fakty. Właśnie na takie ciężkie chwile przygotowaliśmy wpis, w którym wyjaśniamy, jak należy dokonywać obliczeń w zależności od tego, czy za bazową uznajemy kwotę netto, czy brutto.

Zobacz więcej
Obsługa magazynu w oprogramowaniu MP/ABC

18 Mar | Przydatna wiedza dla przedsiębiorcy

Obsługa magazynu w oprogramowaniu MP/ABC

Prowadzenie gospodarki magazynowej jest niezwykle angażującym przedsięwzięciem. Wymaga nie tylko odpowiedniej wiedzy, lecz także narzędzi. Rynek jest nasycony różnorodnymi programami, w których opisach królują frazy: intuicyjne, proste, łatwe… Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie fakt, że dla Ciebie proste jest zawracanie autem MAN TGX D38 ze stutonowym ładunkiem, dla pani Zosi ugotowanie bigosu dla 150 osób, a dla pewnej amerykanki imieniem Mariah wyśpiewanie pięciu oktaw.

Zobacz więcej
Ekosystem BinSoft

27 Lut | Przydatna wiedza dla przedsiębiorcy

Ekosystem BinSoft

Za nami Święto Trzech Króli, walentynki i Światowy Dzień Kota. Producenci rajstop i właściciele kwiaciarni zacierają ręce, wszak Dzień Kobiet coraz bliżej. Siłownie i kluby fitness pomału zaczynają pustoszeć, a noworoczne postanowienia zagłusza klangor (trudne słowo) żurawi. To nieodzowny znak, że szał i zamęt związany z początkiem roku ucicha, a my możemy posłuchać historii. Pamiętacie Tomasza? Na przykładzie jego firmy omawialiśmy korekty i noty korygujące. Dziś powołamy się na jego przyjaciela – Piotra, który zabierze nas w głąb ekosystemu BinSoft.

Zobacz więcej
Dzwoni Klient na infolinię…

11 Lut | Przydatna wiedza dla przedsiębiorcy

Dzwoni Klient na infolinię…

Dzień dobry, mam wasz program i… Niech Pani chwilę poczeka… Jaki mam program? Do faktur, proszę Pani. Nie wiem, jaka wersja, najnowsza. Co kliknąć? Ale ja nie jestem teraz przy komputerze….

Masz problem z obsługą Twojego oprogramowania marki BinSoft? Potrzebujesz wsparcia i postanawiasz zatelefonować na infolinię pomocy technicznej? Będzie nam bardzo miło Ciebie słyszeć, a Twój problem rozwiążemy dużo szybciej, jeśli odpowiednio przygotujesz się do rozmowy.

Zobacz więcej
Nota korygująca a faktura korekta – czym naprawić błąd?

28 Sty | Przydatna wiedza dla przedsiębiorcy

Nota korygująca a faktura korekta – czym naprawić błąd?

Dla prowadzącego biznes widok faktury jest zjawiskiem tak niezwykłym, jak niezwykłe jest w polskim domu przerabianie niedzielnego rosołu na poniedziałkową pomidorówkę. Mimo to, kiedy mamy do czynienia z błędami, czy to na fakturze, którą otrzymaliśmy, czy to takiej, którą to my wystawiliśmy kontrahentowi, atmosfera się zagęszcza. Ciemne chmury rozgoni nota korygująca lub faktura korekta. Obie wystawicie w oprogramowaniu marki BinSoft. Którą, kiedy, jak i komu? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w kolejnych akapitach…

Zobacz więcej

Aby Twoja firma mogła odnosić sukcesy

musisz wyposażyć ją w odpowiednie narzędzia