Krajowy System e-Faktur – jakie oprogramowanie go obsługuje?

04 Lut | Przydatna wiedza dla przedsiębiorcy

Krajowy System e-Faktur – jakie oprogramowanie go obsługuje?

Wraz z 1 stycznia ruszył Krajowy System e-Faktur. W roku 2022 – pilotażowo, ale już w roku 2024 fakturowanie e-Fakturą ma być w naszym kraju powszechne. O co chodzi z Krajowym Systemem e-Faktur? Czy dalej można wystawiać faktury papierowe i (dotychczas znane) elektroniczne? Jaki program do faktur jest gotowy na KSeF? Informacje o KSeF (zwanym także: Centralnym Rejestrem Faktur CRF i Centralną Bazą Faktur) znajdziesz w tekście.

Zobacz więcej
Prosta strona WWW, landing page, one page, a może coś więcej?

04 Mar | Przydatna wiedza dla przedsiębiorcy

Prosta strona WWW, landing page, one page, a może coś więcej?

Od roku sprzedawcy ekspresów do kawy szybciej niż zwykle powiększają grono klientów. Skoro na małą czarną sponsorowaną przez pracodawcę wielu z nas nie ma co liczyć, inwestujemy w kawiarki do domu. To nie jedyne skutki pandemii, jakie możemy obserwować. Przenosimy biznesy do sieci. Pracownicy firm programistycznych mają ręce pełne roboty. Wdrażamy dużo nowych, ciekawych, a nawet ekscytujących (to, co kogo ekscytuje to jego prywatna sprawa ;)) projektów.

Zobacz więcej
Nowe moduły zwiększające możliwości programu do faktur

18 Lis | Przydatna wiedza dla przedsiębiorcy

Nowe moduły zwiększające możliwości programu do faktur

Nie, nie będzie kolejnego wpisu o zmianach w strukturze JPK. Nie, nie będziemy komentować niczego, co dzieje się na Wiejskiej, Nowogrodzkiej, Pokątnej ani na żadnej innej ulicy. Skupimy się tylko i wyłącznie na nas i zmianach, jakie wprowadziliśmy w programach mpFaktura i mpFirma. Usiądźcie wygodnie i przygotujcie przekąski, będzie fajnie.

Zobacz więcej
JPK_V7M i JPK_V7K zamiast deklaracji VAT

24 Wrz | Przydatna wiedza dla przedsiębiorcy

JPK_V7M i JPK_V7K zamiast deklaracji VAT

Czy Twój program do faktur jest na to gotowy? Jeśli jesteś przedsiębiorcą, stawiam dobrą kawę, że 1 października nie kojarzy Ci się z rozpoczęciem roku akademickiego, Międzynarodowym Dniem Ludzi Starszych, wspomnieniem Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus czy imieninami Bawona, Cieszysława i Kresceny. 1 października kojarzy Ci się z nową strukturą JPK, mianowicie – JPK-V7M i JPK-V7K, które zastąpią wysyłane przez czynnych podatników VAT deklaracje VAT oraz pliki JPK-VAT.

Zobacz więcej
Prezentacja produktów w bsxB2B

09 Wrz | Przydatna wiedza dla przedsiębiorcy

Prezentacja produktów w bsxB2B

Jeszcze kilka lat temu handlowcy byli grupą zawodową, która (obok kierowców ciężarówek) zbierała najwięcej punktów lojalnościowych podczas tankowania. Ku uciesze internistów hektolitry kawy z automatu i niezliczone ilości hot dogów odchodzą do lamusa, a współpraca B2B przenosi się do sieci. Świadczy o tym chociażby coraz powszechniejsze wykorzystywanie mediów społecznościowych, takich jak LinkedIn, Facebook, Instagram, Twitter czy (serio, serio) TikTok do nawiązywania i rozwijania relacji biznesowych oraz pozyskiwania leadów.

Zobacz więcej
Zostań w domu czyli praca zdalna w programach od BinSoft

24 Mar | Przydatna wiedza dla przedsiębiorcy

Zostań w domu czyli praca zdalna w programach od BinSoft

„Koń, jaki jest, każdy widzi.” Podobnie z aktualną sytuacją w Polsce i na świecie. Z wiadomych przyczyn coraz więcej firm decyduje się na pracę zdalną. Jeśli należysz do grona klientów BinSoft i korzystasz z programów serii MP, jesteś prawie gotowy do pracy zdalnej. Dlaczego „prawie”? Przed Tobą jeszcze wytłumaczenie „współlokatorom”, że jesteś w pracy, a piżama i fryzura a’la Edward Nożycoręki o niczym nie świadczą…

Dziś przypomnimy te funkcjonalności oprogramowania serii MP, które mogą okazać się użyteczne w kontekście pracy zdalnej właśnie. Zrób kawę [nie zapomnij podpisać mleka! Okazuje się, że w domowej lodówce też nie jest bezpieczne(!)], przeczytaj poniższy tekst i poznaj możliwości swoich programów.

Zobacz więcej
Program do prowadzenia firmy

23 Sty | Przydatna wiedza dla przedsiębiorcy

Program do prowadzenia firmy

Czy musisz wybrać rozwiązanie ERP? W życiu przedsiębiorcy przychodzi moment, kiedy zaczyna kupować do biura kawę i herbatę dla więcej niż jednej osoby. Wówczas ma z kim dzielić nie tylko przerwę na drugie śniadanie i trzymane w szufladzie na czarną godzinę czekoladki, lecz także zadania do wykonania. Wraz z przekazywaniem obowiązków pojawia się konieczność znalezienia narzędzia, które pomoże w organizacji zadań – programu do prowadzenia firmy.

Zobacz więcej
E-recepta i e-skierowanie z przeglądarki

17 Gru | Przydatna wiedza dla przedsiębiorcy

E-recepta i e-skierowanie z przeglądarki

Elektroniczna Platforma Gromadzenia, Analizy i Udostępniania zasobów cyfrowych o Zdarzeniach Medycznych. Ministerstwo Zdrowia za pośrednictwem Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia przygotowało aplikację gabinet.gov.pl. Dzięki niej lekarze będą mogli wystawiać elektroniczne skierowania oraz e-recepty.

Zobacz więcej
Coroczny remanent – wszystko, co musisz o nim wiedzieć

09 Gru | Przydatna wiedza dla przedsiębiorcy

Coroczny remanent – wszystko, co musisz o nim wiedzieć

Kto kiedykolwiek miał z nią do czynienia, ten wie, że najbardziej ekscytującym wydarzeniem przełomu roku jest ona… Inwentaryzacja! Jej widmo sprawia, że wybór stacji telewizyjnej, która zabawi nas w sylwestrową noc, a także małżeńskie (i/lub partnerskie) decyzje, kto będzie kierowcą w święta są emocjonujące niczym kupowanie bułek w osiedlowym spożywczaku.

Wiele rozwiązań z oferty BinSoft z powodzeniem umożliwi Ci obsługę magazynu, a co za tym idzie, przeprowadzenie inwentaryzacji i spisu z natury nazywanego także remanentem.

Zobacz więcej

Aby Twoja firma mogła odnosić sukcesy

musisz wyposażyć ją w odpowiednie narzędzia