Rezygnacja z PPK – wzór wniosku

Rezygnacja z PPK – wzór wniosku

Chcesz zrezygnować z przynależności do PPK? Musisz złożyć odpowiedni wniosek u pracodawcy. Sprawdź, co powinno się znaleźć w deklaracji rezygnacji z PPK. Pobierz wzór deklaracji rezygnacji z PPK do druku!

Zobacz więcej
Ryczałt – co to jest podatek ryczałtowy i jakie ma stawki?

Ryczałt – co to jest podatek ryczałtowy i jakie ma stawki?

Bycie na ryczałcie to uproszczona księgowość i stosunkowo niska stawka podatku. Dlatego przedsiębiorcy wybierają tę formę opodatkowania. Niestety, są branże, które z racji charakteru działalności nie mogą rozliczać się na ryczałcie. Sprawdź, jakie limity i stawki ryczałtu obowiązują w 2023 r.!

Zobacz więcej
Kwota wolna od podatku 2023 a Nowy Ład

Kwota wolna od podatku 2023 a Nowy Ład

Twoja działalność jest opodatkowana skalą podatkową? W 2023 r. obowiązywać będzie skala podatkowa wprowadzona w roku 2022. Sprawdź, czy możesz skorzystać z kwoty wolnej od podatku i ile możesz zyskać!

Zobacz więcej
Dyrektywa Omnibus – zmiany w eCommerce!

Dyrektywa Omnibus – zmiany w eCommerce!

1 stycznia 2023 zaczęły obowiązywać postanowienia unijnej dyrektywy Omnibus, które spowodują, że większość właścicieli sklepów internetowych obsłygujących sprzedaż B2C będzie zmuszona przejrzeć i zmodyfikować regulamin sklepu oraz wprowadzić nowe rozwiązania w firmie. O co chodzi i dlaczego trzeba się śpieszyć? Czytaj dalej!

Zobacz więcej
Konto PUE ZUS obowiązkowe od 1 stycznia 2023!

Konto PUE ZUS obowiązkowe od 1 stycznia 2023!

Przedsiębiorco, masz zaledwie kilka dni, aby założyć obowiązkowe konto PUE ZUS! Od 1 stycznia 2023 r. posiadanie konta PUE ZUS będzie obowiązkowe dla wszystkich przedsiębiorców. Co to jest PUE ZUS? Czy niezałożenie konta PUE ZUS pociągnie za sobą jakieś konsekwencje?

Zobacz więcej
Obsługa firmy online?  Pracuj w przeglądarce!

Obsługa firmy online? Pracuj w przeglądarce!

Fakturowanie online bez konieczności instalowania aplikacji na komputerze? Rozliczanie miesięczne lub roczne? Pakiety dostosowane do wielkości firmy? Bezpieczne dane firmowe dostępne z każdego urządzenia z dostępem do Internetu? Integracje z Allegro, BaseLinker, Apaczka i Furgonetka? Obsługa drukarek fiskalnych i integracja z KSeF? Wybierz funkcjonalne narzędzie biznesowe, które obsłużysz wprost z przeglądarki – zarówno na urządzeniu mobilnym, jak i na komputerze.

Zobacz więcej
Integracja z KSeF – najnowsze zmiany

Integracja z KSeF – najnowsze zmiany

Krajowy System e-Faktur (KSeF) budzi ogromne emocje. Prace nad nim trwają, a to oznacza, że możemy spodziewać się jeszcze wielu zmian. Niemniej pora zacząć myśleć o integracji z KSeF i obsłudze Krajowego Systemu e-Faktur. Planując integrację, weź pod uwagę najważniejsze fakty.

Zobacz więcej
Jak sprzedawać w Internecie  - omnichannel

Jak sprzedawać w Internecie - omnichannel

82% klientów wyda więcej pieniędzy na markę, która zapewnia doskonałą obsługę online. Poza wysoką jakością produktu, klienci są skłonni pokochać firmę raczej za podejście do klienta niż za kampanię reklamową - dane według 2021 Customer Expectations Report. Jakie stąd wnioski płyną dla Ciebie? Dostarczaj najwyższej jakości obsługę… wszędzie tam, gdzie komunikujesz się z klientem.

Zobacz więcej
Integrator z KSeF

Integrator z KSeF

Krajowy System e-Faktur (KSeF) funkcjonuje w Polsce od 1 stycznia 2022 roku. Na razie korzystanie z KSeF jest dobrowolne, ale już 1 stycznia 2024 roku obsługa KSeF będzie obowiązkowa dla wszystkich przedsiębiorców. Warto wykorzystać okres przejściowy i przygotować się do wdrożenia KSeF w firmie, zwłaszcza, jeśli na co dzień pracujesz w oprogramowaniu przygotowanym dla Ciebie w ramach indywidualnego wdrożenia.

Zobacz więcej
Wystawiaj faktury online za darmo

Wystawiaj faktury online za darmo

Serwis internetowy do obsługi firmy, za który płacisz tylko wtedy, kiedy z niego korzystasz? Funkcjonalne pakiety, które zmieniasz, kiedy naprawdę tego potrzebujesz? Możliwość przejścia na wersję darmową w każdym momencie? Fakturowanie w cenie dużej pizzy z czasów przed inflacją galopującą niczym transmitowane w jedynej słusznej TV dostawy węgla? To nie jest sen polskiego przedsiębiorcy. Ten nie śpi od dawna. To aleFaktury - aplikacja do wystawiania faktur online - fakturowo spełni wszystkie Twoje wymagania.

Zobacz więcej

Aby Twoja firma mogła odnosić sukcesy

musisz wyposażyć ją w odpowiednie narzędzia