Jak prowadzić gospodarkę magazynową?

14 Sty | Przydatna wiedza dla przedsiębiorcy

Jak prowadzić gospodarkę magazynową?

Jesteśmy w naprawdę wyjątkowym okresie roku. Bez względu na to, czy podśpiewujesz „Last Christmas” (w wersji dla kulturowych nacjonalistów – „Jest taki dzień”), jadąc samochodem, czy w ogóle nie rusza Cię widok choinek, przyznasz, że z biznesowego punktu widzenia to doskonały czas na narodziny gwiazdy. Nie takiej, o której opowiada Bradley Cooper, ale takiej, która może zabłysnąć na okładce magazynu „Forbes”. Nim odbierzesz „Laur Konsumenta”, musisz podjąć wiele strategicznych decyzji, np. czy prowadzić gospodarkę magazynową, a jeśli nawet, to jak do niej podejść? PZ, WZ, JPK_MAG, spis z natury i bilans otwarcia… Jeszcze nie zacząłeś, a już masz dość? Spokojnie. Przejdziemy przez to razem.

Zobacz więcej
Faktury cykliczne w programach do faktur

10 Gru | Przydatna wiedza dla przedsiębiorcy

Faktury cykliczne w programach do faktur

Lubisz ten moment, kiedy jeszcze w piżamie pijesz pierwszą tego dnia kawę? Reszta domowników śpi, więc nie zapalasz światła, żeby nie kusić losu… Masz tę jedną jedyną chwilę dla siebie, zanim wkroczysz na „trzydzieste piętro w biurowcu szklanych drzwi”. Próbujesz zebrać myśli i nagle Twój telefon zaczyna wariować, a puls bije w rytm dźwięku wyskakujących przypomnień. Zerkasz na kalendarz – notatki zlewają się w jedno… A gdyby tak nie musieć o tym wszystkim pamiętać i wyeliminować powtarzalne czynności? Prowadzisz biznes w oparciu o rozwiązania BinSoft? Fantastycznie! Czytaj dalej i dowiedz się, jak zyskać dodatkowy czas, dzięki funkcjonalności faktur cyklicznych.

Zobacz więcej
Pokaż mi… jak pokazujesz swoje wyniki — raporty i zestawienia

03 Gru | Przydatna wiedza dla przedsiębiorcy

Pokaż mi… jak pokazujesz swoje wyniki — raporty i zestawienia

Koniec roku to wyjątkowy czas, w którym obok listów do Świętego Mikołaja masowo tworzy się podsumowania, raporty, wykresy i… Każdy stara się jak może, żeby pokazać wszystko, pokazać atrakcyjnie, wszak forma zaprezentowanych wyników ma ogromny wpływ na sposób ich odbioru. Zamiast gonić deadline niczym Struś Pędziwiatr, pracuj mądrze! Wykorzystaj możliwości raportowania Twojego programu serii MP/ ABC!

Zobacz więcej
Fakturowe matrioszki – który program do faktur wybrać?

27 Lis | Przydatna wiedza dla przedsiębiorcy

Fakturowe matrioszki – który program do faktur wybrać?

Trwa chyba najgorszy okres w roku… Dni są tak krótkie, że zaczynasz rozumieć, dlaczego niewiele ludzi mieszka na Spitsbergen. Tradycyjnie już uświadamiasz sobie, że teraz to naprawdę za późno, żeby schudnąć do sylwestra… o 3 rozmiary. Zbliżają się święta, a Ty znów nie masz pomysłu na prezenty ani ochoty na 54 kawałki sernika babci Jadzi. Zasłonę milczenia spuśćmy na fakt, że minął kolejny rok, a Tobie wciąż bliżej do Adasia Miauczyńskiego niż do Jordana Belforta. Czujesz na twarzy „wiatr odnowy”? Czas na zmiany! Wilki z Książęcej, strzeżcie się!

Zobacz więcej
Dostosuj rozwiązanie BinSoft do Twojej marki

19 Lis | Przydatna wiedza dla przedsiębiorcy

Dostosuj rozwiązanie BinSoft do Twojej marki

Pamiętasz ostatni raz, kiedy zamawiałeś pizzę? Na co padł Twój wybór? Nie martw się, to nie żaden test typu: „Wiejska” – określa twój stan umysłu, „Hot Habansa” – podejście do miłości, „Polska” – stosunek do ojczyzny. Interesuje mnie jedynie, czy wybrałeś jedną z propozycji kucharza, czy opcję pod ostatnim numerem na liście menu „Kompozycja własna”? Większość z nas wybiera gotowe rozwiązania, ale miło, gdy możemy zdjąć z pizzy pieczarki, po zjedzeniu których przypominamy bardziej Goluma niż Arwenę. I o to właśnie chodzi w idealnym rozwiązaniu pudełkowym – skład jest stały i taki sam dla wszystkich, ale każdy klient ma pewną możliwość personalizacji produktu. Tak właśnie jest w przypadku oprogramowania BinSoft. Chcesz się dowiedzieć, jak dostosować je do swoich preferencji?

Zobacz więcej
abcFitnessu – prowadzenie siłowni/ klubu fitness w dobrej formie

05 Lis | Przydatna wiedza dla przedsiębiorcy

abcFitnessu – prowadzenie siłowni/ klubu fitness w dobrej formie

Bezpowrotnie minęły czasy, kiedy siłownie kojarzyły się z ponurymi, pachnącymi skarpetkami piwnicami, w których wdzięcznie postukiwało ciężkie żelastwo dźwigane z wysiłkiem przez chłopców w typie „być jak Arnold”. Czasy te z rozrzewnieniem wspominają producenci drobiu i dystrybutorzy ryżu. Dziś już nie wystarczy pierś z kurczaka i polski hip-hop w głośnikach. Nadeszły czasy, kiedy klienci fitness klubów chcą być fit, slim i healthy, a niesamowitą popularnością cieszy się zawód trenera personalnego – piękna, polska nazwa profesji, której przedstawiciele robią niewyobrażalną karierę w mediach społecznościowych i coraz częściej otwierają sygnowane swoim nazwiskiem placówki.

Zobacz więcej
bsxEDI - błyskawiczna wymiana danych

16 Paź | Przydatna wiedza dla przedsiębiorcy

bsxEDI - błyskawiczna wymiana danych

Wymiana dokumentów między firmami to zagadnienie z historią dłuższą niż lista namiętnych scen przy basenie z udziałem Ridge’a Forrestera. Nie wstydź się, że wiesz, kim jest Ridge Forrester. Wstydzić to się powinni ci, którzy z angielskiego „The Bold and the Beautiful” przetłumaczyli jako „Moda na sukces”! Wracając do meritum, czy widziałeś „Modę na sukces”, czy udajesz, że nie, jeśli używasz programu mpFirma, mpFaktura lub abcFaktury, możesz skorzystać z bsxEDI i wysyłać dokumenty do swoich kontrahentów łatwo, szybko i co najważniejsze – bezpiecznie.

Zobacz więcej
Aplikacja do drukowania paragonów

02 Paź | Przydatna wiedza dla przedsiębiorcy

Aplikacja do drukowania paragonów

bsxPrinter to aplikacja, która umożliwia drukowanie faktur i paragonów na drukarkach fiskalnych. „Super!” – z przekąsem mruknąłeś pod nosem – „Apka jakich mało…” – dodałeś z ironią. Uwaga! Nie przerywaj czytania! Cała wyjątkowość bsxPrinter polega na czymś zupełnie innym. To naprawdę sprytny program, który zintegruje się z innym rozwiązaniem i wzbogaci je w funkcjonalność drukowania paragonów fiskalnych. Zrobiło się ciekawiej? No ja myślę!

Zobacz więcej
Jak znaleźć genialny pomysł na biznes?

27 Wrz | Przydatna wiedza dla przedsiębiorcy

Jak znaleźć genialny pomysł na biznes?

„Pomysł na biznes” to temat, który od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem internautów. W tym artykule pokażemy ci, że na innowacyjny pomysł na własną firmę nie trzeba wcale przypadkowo „wpadać”. Można go zwyczajnie wypracować. Trzeba tylko dobrze podejść do sprawy.

Zobacz więcej
Lokalna baza danych – oldskulowa fanaberia czy gwarancja bezpieczeństwa?

21 Wrz | Przydatna wiedza dla przedsiębiorcy

Lokalna baza danych – oldskulowa fanaberia czy gwarancja bezpieczeństwa?

Żyjemy w erze, chmur, dropbxów, wf-fi, bleutooth i innych dziwnych tworów, wysyłających bądź przechowujących informacje w bliżej nieokreślonej przestrzeni, której lokalizację wyobrazić może sobie tylko programista. Postawmy sprawę jasno. Większość z nas programistami nie jest (i bardzo dobrze, producenci półgolfów na suwak nie nadążyliby z realizacją zamówień) i wolimy nasze bazy danych zapisywać w miejscu, które wydaje nam się bardziej materialne. Do tego dochodzą jeszcze poważne kwestie takie jak RODO i związane z nim regulacje, charakter przechowywanych danych i troska o ich bezpieczeństwo. Z tych właśnie powodów wybieramy lokalne bazy danych. Dlaczego warto przechowywać dane w lokalnej bazie na swoim komputerze? Powodów jest wiele.

Zobacz więcej
Jakie możliwości otwiera przed Tobą posiadanie panelu B2B?

13 Wrz | Przydatna wiedza dla przedsiębiorcy

Jakie możliwości otwiera przed Tobą posiadanie panelu B2B?

Zaistnienie w e-commerce może okazać się niesamowitym motorem napędowym Twojego biznesu, bez względu na to, czy przeniesiesz go do sieci w całości, czy też e-handel będzie jedynie częścią prowadzonych przez Ciebie działań. Na sukces składa się wiele czynników – jakość oferowanego przez Ciebie produktu, podjęte i prowadzone działania marketingowe, sposób obsługi klienta oraz narzędzie, które wybierzesz do tej obsługi. Właśnie dlatego tak wiele uwagi poświęcamy e-sklepom i panelom B2B. Wybór dostępnych na rynku narzędzi jest coraz większy, a my, niestety, bardzo często wybieramy je niczym nowe etui na iPhone'a – kierując się intuicją i emocjami. Nie tędy droga! Po lekturze naszego ostatniego wpisu już wiesz, czy potrzebujesz sklepu internetowego czy panelu B2B. Jeśli wciąż się wahasz, zajrzyj tutaj! Jeśli natomiast już wiesz, że szukasz rozwiązania, które pozwoli Ci na handel z innymi firmami, zostań ze mną i przekonaj się, czym powinien charakteryzować się dobry panel B2B.

Zobacz więcej
Panel B2B czy sklep internetowy – dylemat współczesnego przedsiębiorcy

03 Wrz | Przydatna wiedza dla przedsiębiorcy

Panel B2B czy sklep internetowy – dylemat współczesnego przedsiębiorcy

E-commerce to jedna z dynamicznie rozwijających się w naszym kraju branż. Według „Raportu e-commerce”, który w styczniu tego roku wydało interaktywnie.com, wartość sprzedaży w polskim internecie szacuje się na 40 mld złotych. Jej rozwój to bodziec do zwiększania zapotrzebowania na wiele zawodów, takich jak m.in. wirtualne asystentki, zajmujące się chociażby promocją firm w mediach społecznościowych, copy writerów piszących teksty lubiane przez wyszukiwarki czy firm zajmujących się pozycjonowaniem stron w sieci, nie wspominając już twórców stron i sklepów internetowych. E-handel może być dodatkowym zajęciem lub rozbudowaną działalnością prowadzoną wyłącznie on-line. Każdy, kto próbował zaistnieć w internecie, wie, że nie jest to łatwy chleb, jednakże prostota, z jaką można dziś założyć sklep internetowy coraz więcej osób skłania do podjęcia rękawicy.

Zobacz więcej

Aby Twoja firma mogła odnosić sukcesy

musisz wyposażyć ją w odpowiednie narzędzia