Ulga na start – kto morze skorzystać z dodatkowego finansowania

27 Sie | Przydatna wiedza dla przedsiębiorcy

Ulga na start – kto morze skorzystać z dodatkowego finansowania

W ciągu ostatnich dni wiele osób żywo zainteresowało się kwestią wyłączenia nowo otwartych biznesów z obowiązku odprowadzania składek na ubezpieczenie społeczne. Co ciekawe, wcale nie dlatego, że chcą z tej możliwości skorzystać! Dużo ciekawsza jest inna kwestia, mianowicie czy luka w budżecie wynikająca z niezapłaconych przez przedsiębiorców składek na ubezpieczenie społeczne zostanie w jakiś sposób wypełniona? Dyskusję wywołała szeroko komentowana interpretacja wydana w połowie lipca przez gdański ZUS (DI/100000/43/822/2018)…Ale zacznijmy od początku…

Zobacz więcej
Import danych do oprogramowania serii MP/ABC

21 Sie | Przydatna wiedza dla przedsiębiorcy

Import danych do oprogramowania serii MP/ABC

Troska o bezpieczeństwo i aktualność danych to priorytety dla większości przedsiębiorców. Inną ważną dla nich wartością jest czas. Każdy użytkownik oprogramowania, czy to do cyfrowego zarządzania biznesem, czy to aplikacji sprzedażowej, chce, aby program, z którego korzysta, był jak najbardziej zautomatyzowany. Wychodząc na przeciw potrzebom Klientów, oprogramowanie marki BinSoft zostało wyposażone w możliwości importu różnego rodzaju danych. Dzięki temu użytkownicy nie muszą wszystkiego wprowadzać do programu ręcznie.

Zobacz więcej
Zarządzaj stroną internetową i sklepem z poziomu programu mpFirma!

13 Sie | Przydatna wiedza dla przedsiębiorcy

Zarządzaj stroną internetową i sklepem z poziomu programu mpFirma!

Bez względu na to, czy prowadzisz jednoosobową działalność, czy jesteś przedsiębiorcą tworzącym miejsca pracy dla rzeszy podwładnych, na pewno zdajesz sobie sprawę z możliwości, jakie daje Ci Internet i jak wielką siłę oddziaływania na Twoich Klientów mogą mieć publikowane w nim treści. O tym, ilu i jakiego rodzaju Klientów pozyskasz i utrzymasz w dużej mierze zadecyduje to, co wyświetli im wyszukiwarka po wpisaniu w nią nazwy Twojej firmy i naciśnięciu klawisza Enter.

Zobacz więcej
mpSekretariat – silne zaplecze Wirtualnej Asystentki

06 Sie | Przydatna wiedza dla przedsiębiorcy

mpSekretariat – silne zaplecze Wirtualnej Asystentki

Mimo że nazwa tej profesji dla wielu wciąż brzmi egzotycznie, to Wirtualne Asystentki nie narzekają na brak klientów, a ich usługi cieszą się błyskawicznie rosnącym zainteresowaniem. W BinSoft bardzo lubimy rozwiązania typu smart, a takim jest dla nas zarówno zatrudnienie WA, jak i prowadzenie tego typu działalności. Dlatego też, wychodząc naprzeciw przedsiębiorcom, prezentujemy, kim jest Wirtualna Asystentka, a samym WA przybliżamy mpSekretariat – oprogramowanie dostosowane do ich potrzeb.

Zobacz więcej
Baza danych w chmurze – czy jest się czego bać?

24 Lip | Przydatna wiedza dla przedsiębiorcy

Baza danych w chmurze – czy jest się czego bać?

Jeśli do tej pory nie zdecydowałeś się na przechowywanie danych w chmurze z obawy przed ich kradzieżą, uszkodzeniem lub upublicznieniem… Jeśli nie wiesz, czym tak naprawdę jest chmura lub uznałeś, że już niepoważnie brzmiąca nazwa tego rozwiązania dyskwalifikuje je jako archiwum danych Twojej firmy, które często są danymi wrażliwymi lub osobowymi, ten artykuł jest dla Ciebie.

Zobacz więcej
Split payment Płatność podzielona

11 Lip | Przydatna wiedza dla przedsiębiorcy

Split payment Płatność podzielona

Split payment – kolejne pojęcie zaadoptowane z języka angielskiego, z którym musimy się zapoznać. Płatność podzielona, bo tak tłumaczymy owe split payment to mechanizm, który ma przyczynić się do uszczelnienia ściągalności VAT-u. Podobno sprawdził się m.in. w Czechach i we Włoszech. Teraz czas na Polskę. Z czym w praktyce wiążę się split payment i jak wypłynie na funkcjonowanie przeciętnego polskiego przedsiębiorcy?

Zobacz więcej

Aby Twoja firma mogła odnosić sukcesy

musisz wyposażyć ją w odpowiednie narzędzia